[ Jonstrup Vang Løbet ]

Forsiden
Indbydelse
Mail liste
Fotos 2016

Jonstrup Vang Løbet 2017

Resultatlisten per 17. Oktober

I alt 71 løbere gennemførte det 19. Jonstrup Vang Løb. Tidligere års resultater

  • 1,1 km Børneløb op til 10 år (11 deltagere)
    Vundet af Emil Hansen i tiden 05:04
    Løbsrekord fra 2016 i tiden 04:59 indehaves af Julie Dahlerup
  • 3.8 km Børn/unge under 16 år (9 deltagere)
    Vundet af Kristian Brammer Carstensen i tiden 14:02
    Løbsrekord fra 2012 i tiden 13:19 indehaves af Felix Graabæk
  • 8 km Børn/unge under 16 år (1 deltager)
    Vundet af Marie Godiksen i tiden 48:09
    Løbsrekord fra 2006 i tiden 28:59 indehaves af Jeppe Harboe
  • 3.8 km Damer (15 deltagere)
    Vundet af Katja Kousgaard i tiden 15:57
    Løbsrekord fra 2006 i tiden 13:17 indehaves af Nina Christensen
  • 8 km Damer (5 deltagere)
    Vundet af Tina Tagmose i tiden 33:23
    Løbsrekord fra 2003 på 30.38 indehaves af Annette Dalner
    Dorte Dahl løb samme tid i 2008
  • 3.8 km Herrer (17 deltagere)
    Vundet af Torben Bille i tiden 13:56
    Løbsrekord fra 2006 i tiden 12:00 indehaves af Thomas Jensen
  • 8 km Herrer (13 deltagere)
    Vundet af Michael Sørensen i tiden 28:07
    Løbsrekord fra 2001 på 24:46 indehaves af Christian Olsen

SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Tøjeksperten
Centrumgaden 12, 2750 Ballerup, 4497 0249
Botex Gardiner & Tæpper
Bolig - Stil - Stemning
Centrumgaden 25, 2750 Ballerup, 4497 0950

1,1 km Børneløb op til 10 år

Plads Tid Nr Navn Klub/Firma min/km
1 05:04 15 Emil Hansen Bagsværd Atletik Club 04:36
2 05:35 16 Nicolai Dahlerup Team Dahlerup 05:05
3 05:40 13 Noa Boserup   05:09
4 05:41 14 Daniel Boserup   05:10
5 06:32 17 Sophia Dahlerup Team Dahlerup 05:56
6 08:21 18 Charlie Klarskov   07:35
7 09:00 11 Emma Dam Lundegaard Rasmussen Ballerup OK 08:11
8 09:01 78 Elias   08:12
9 09:02 77 Andrea   08:13
10 09:04 19 Willam Baarts   08:15
11 11:59 12 Laura Dam Lundegaard Rasmussen Ballerup OK 10:54

3.8 km Børn/unge under 16 år

Plads Tid Nr Navn Klub/Firma min/km
1 14:02 70 Kristian Brammer Carstensen   03:42
2 15:09 69 Peter Brammer Carstensen   03:59
3 18:07 21 Julie Dahlerup Team Dahlerup 04:46
4 21:24 31 Sofus Norby Larsson Team Norby 05:38
5 22:39 32 Linus Norby Larsson Team Norby 05:58
6 23:36 41 Benjamin Jensen Skovfruerne 06:13
7 27:59 40 Sebastian Jensen Skovfruerne 07:22
8 28:11 20 Sofie Kampf Måløv BK Pige2006 07:25
9 28:24 33 Luna Norby Larsson Team Norby 07:28

8 km Børn/unge under 16 år

Plads Tid Nr Navn Klub/Firma min/km
1 48:09 22 Marie Godiksen Team Godiksen 06:01

3.8 km Damer

Plads Tid Nr Navn Klub/Firma min/km
1 15:57 75 Katja Kousgaard Jyllinge Løbeklub 04:12
2 16:24 1 Pia Chanette Jensen Sparta 04:19
3 16:42 68 Kristine Rasmussen Ambu 04:24
4 18:41 71 Randi Brammer Carstensen   04:55
5 18:49 73 Freja Schmidt   04:57
6 21:14 27 Helene Vangaalen   05:35
7 21:24 61 Pia V. Sørensen   05:38
8 21:26 34 Dorte Larsson Team Norby 05:38
9 22:41 72 Bodil Green Skovfruerne 05:58
10 23:37 39 Rikke Poulsen Skovfruerne 06:13
11 23:46 49 Rikke Larsen De uovervindelige (licensbabes) 06:15
12 23:47 50 Tine Gadegaard De uovervindelige (licensbabes) 06:16
13 25:08 30 Ingelise Birch   06:37
14 28:21 54 Anette Kampf   07:28
15 30:44 8 Anni Kjær   08:05

8 km Damer

Plads Tid Nr Navn Klub/Firma min/km
1 33:23 64 Tina Tagmose   04:10
2 37:13 59 Lise Boserup ALOT 04:39
3 37:53 51 Signe Ridderberg   04:44
4 44:22 23 Sanne Godiksen Team Godiksen 05:33
5 50:20 46 Carina Klarskov   06:17

3.8 km Herrer

Plads Tid Nr Navn Klub/Firma min/km
1 13:56 58 Torben Bille Bagsværd Atletik Club 03:40
2 14:04 57 Henrik Hansen Bagsværd Atletik Club 03:42
3 14:51 6 Claus Cederberg Ballerup OK 03:54
4 15:01 62 Henrik Karlsen Hareskovens Triathlon Klub 03:57
5 15:28 74 Morten Flotin Jensen Lars Boss 04:04
6 19:27 4 Jesper Würtzen   05:07
7 19:28 24 Daniel Godiksen Team Godiksen 05:07
8 19:57 76 Lars Boss Brolægger Lars Boss 05:15
9 20:24 25 Godik Godiksen Team Godiksen 05:22
10 20:55 28 Bastiaan Vangaalen   05:30
11 21:40 48 Frank Jensen De uovervindelige (licensbabes) 05:42
12 25:12 65 Steffen Boderskov Dejligt vejr 06:38
13 25:27 66 Søren Schandorph Dejligt vejr 06:42
14 25:55 56 Søren Larsen   06:49
15 27:20 47 Mikkel Klarskov   07:12
16 28:24 35 Nicolas Norby Team Norby 07:28
17 32:51 29 John Pfeiffer Ejby 08:39

8 km Herrer

Plads Tid Nr Navn Klub/Firma min/km
1 28:07 10 Michael Sørensen OK Øst Birkerød/Fullperformance 03:31
2 28:27 52 Kent Sørensen Team Dahlerup 03:33
3 30:50 63 Carsten Clement   03:51
4 33:10 55 Mikkel Haugaard Spis&Løb 04:09
5 37:41 2 Nicklas Lausen Team Gyngehesten 04:43
6 37:58 9 Mikael Frøkjær   04:45
7 38:14 38 Thomas Godiksen   04:47
8 39:02 36 Kim Broman   04:53
9 40:15 37 Søren Tillgaard   05:02
10 42:58 5 Jens Holtze   05:22
11 43:19 7 Brian Nørtoft Berntsen   05:25
12 43:37 67 Kim Andersen Dejligt vejr 05:27
13 52:25 53 Henrik Nielsen   06:33

| Indhold |

Kontakt stævneleder

Frank Rasmussen
Rytterkær 225
2765 Smørum
Tlf: 2215 8958
E-mail: franklr@ofir.dk

| Indhold |

Opdateret 17. okt. 2017.